Skip to content

Kush janë dobitë e mezoterapisë në anti-aging dhe revitalizimin e lëkurës?

Mesoterapia-para-celulite-810x540-700x467

Injeksionet subdermale me vitamina, AH, acelerator celular i rivitalizojnë qelizat, i bëjnë ato më aktive, i detoksifikojnë, po ashtu stimulojnë prodhimin e kolagjenit dhe elastinës, dhe krijojnë një bazë më të mirë ushqyese për qelizat.

Ju mund të filloni një trajtim anti-aging që në mesin e të njëzetave. Në vendet mesdhetare është e rekomanduar edhe përpara të njëzetave për të parandaluar formimin e rrudhave, tharjen e lëkurës dhe plakjen e parakohshme të përshpejtuar nga ekspozimi i vazhdueshëm në diell. Trajtimet për fytyrën, qafën, krahët dhe duart janë të rekomanduara disa herë në vit, çdo vit.

Related News