Skip to content

Kam akne por s’po gjej derman. A trajtohen këto?

pyetje-pergjigje-700x665

Pyetje nga paciente ne facebook:

Pershendetje. Jam e interesuar per kurimin e fytyres jam nje vajze 19 vjece po nuk po gjej derman

Përgjigje nga Dr Rudina Thanasi:

Po Ejsi aknea trajtohet dhe trajtimi është shumë rezultativ. Janë të rralla sëmundjet në mjeksi që kanë një trajtim aq të saktë si aknea dhe me rezultate shumë të mira dhe të përhershme. Trajtimi është i gjatë nga 8 muaj në rastin e aknesë së thjeshtë deri ne 2,5 vjet në rastin e aknese konglobate, tardive dhe rozaces. Për më shumë information ju lutem lexoni ne web: rudinathanasi.com artikujt rreth aknesë

Related News