Skip to content

Kush mundet te beje peeling kirurgjikal?

peeling

 

Mosha – cdo pacjent nga 10-100 vjec, megjithate mosha me e zakoneshme eshte nga 16-75 vjec.

Sexy– eshte e vetmja procedure qe eshte po aq popullore ne te dyja gjinite.

Lloji I lekures- cdo lloje lekure, me pak rezerva lekura fare e zeze, per shkak te zbardhjes se padeshiruar qe mundet te shkaktoje, Effekti- Prince-like

Stina– Ne cdo stine. Konsiderohet metoda me e mencur sepse lekura e djegur nuk shkeputet por qendron derisa qelizat e reja te jene teresisht te rindertuara, vetfunksionale dhe te afta per mbrojtje. Eshte procedura me e perdorur ne vendet e Lindjes se Mesme. Per me teper, me sa dihet, ka lindur ne Egjipt.

Zonat e preferences – zona me e preferuar eshte fytyra, qafa dhe dekolteja. Keto jane dhe zonat ku rezultatet jane me te mira. Por edhe pjese te vecanta apo I gjithe trupi.

Shkruar nga Dr. Rudina Thanasi

Related News