Vitaminat qe duhen patjeter

Të dashur miq dhe pacient ju njoftojmë se në numrin e nesërm të gazetës supershëndeti kemi një artikull përmbledhës për vitaminat, sidomos ato të cilat influencojnë direkt në shëndetin e lëkurës flokëve thonjve dhe atyre me veprim kundërplakjes. Më me detaje për cdo vitaminë do shkruajmë në numrat pasardhës. Po ashtu kemi nderin të jemi pjese e grupit të mjekëve shkrimet e të cilevë krijojnë përmbajtjen e këtij numri të gazetessupershendeti e cila nga nesër fillon shpërndarjen për herë të parë në Kosovë .

Trupi dhe shendeti. Kujdesi ne stinen e veres

 

Të dashur miq dhe pacient, ju ftojmë të na ndiqni këtë të premte në orën 15:00 në emisionin #trupidheshendeti në një intervistë me doktorin më të dashur të shqiptarëve, #drflamurtopi . #Kujdesi_per_lekuren_dhe_nishanet_gjate_stines_se_veres #moles #skincare #skincareduringsummer #molecareduringsumer #photoprotection #spf #riskofsunburn #risksofsunexposure #rudinathanasi #drrudinathanasi

Emisioni , Shëndeti i bukurisë tënde

Emisioni , Shëndeti i bukurisë tënde . Në televizionin Rumun Kanall 33. Cdo gjë për aknen ( pucrat) Të dashur miq dhe pacient ju ftojmë të ndiqni emisionin e dytë via Skype, për aknen ( pucrat) format e aknesë dhe trajtimin e tyre. Intervistë me miken time të dashur dhe yllin televiziv Rumun Thea Haimovitz

Trajtim i djegies


Foto para trajtimit dhe dhjete ditë pas trajtimit. Rasti u trajtua si djegie. Shumë të kënaqur nga rezultati dhe pacientja e lumtur. Kur erdhi te ne ishte në gjendje paniku dhe frike se do ishte e shpërfytyruar për gjithmonë. Pacientja ishte vet-trajtuar me Aldara 5% për një carcinom Pagetoid në fytyrë. Megjithëse trajtimi ishte i përshtatshëm, situata i kishte dalë jashtë kontrollit për shkak të aplikimit jo korrekt dhe rrezikonte cicatrizim dhe shpërfytyrim të përhershëm.

#scar #scartreatmeant #scarrevision #scarremoval #beforeandafter #therighttobehealthyandbeautiful #edrejtaperteqeneibukurdheishendetshem #shenjat #djegie #burnscars #scarsfromburning #carcinoma #carcinomarevision #mediumdeeppeel #mediumdeeppeels #limitedcasies #skincare #skinburn #scarface #scarfacetreatment #theimportanceofaesthetics #personalformulamediumdeeppeel #happypatient #personalizedtreatmeant #personalizedcreams #rudinathanasi #drrudinathanasi

? Website: www.rudinathanasi.com
? Email: info@rudinathanasi.com
? Cel: +355682023331
? Rr. Milto Tutulani, Pallati Nr. 6, Zyra 1, Tirane
? Facebook: Rudina Thanasi
? Twitter: /rudinathanasi
? LinkedIn: Dr Rudina Thanasi
? Instagram: /rudinathanasi
? Google+: Dr Rudina Thanasi – Dermatolog – Venerolog
? YouTube: Dr Rudina Thanasi – Dermatolog – Venerolog

Vizitë e Dr. Flamur Topi

Flamur Topi

Të dashur miq, pacientë dhe dashamirës! Dje patëm përsëri në klinikën tonë Dr. Flamur Topi, doktorin më të dashur dhe të respektuar të shqiptarëve. Dhe ekipin e tij të mrekullueshëm me në krye regjizoren zonjën Eli. Këtë radhë intervista ishte mbi një subjekt delikat që na përfshin të gjithëve: Sëmundjet Seksualisht të Transmetueshme.
Ju ftojmë të na ndiqni.
Ju faleminderit!

Rozacea, sëmundje kronike multifaktoriale

rozacea

Rozacea dhe aknea conglobate janë sëmundje kronike inflamatore multifaktoriale. Kompleksitet i cili e bën shumë të vështirë përditë e më shumë trajtimin e aknesë. Po të shtojme faktoret triger si fuktacioni i hormonëve androgjenik dhe agravimi nën stres neuro psiqik, ateherë kuptohet perse konsiderohet si sëmundja më impaktin më të rëndë mbi gjendjen e përgjithëshme të organizmit( edhe më shumë se semundjet terminale) dhe me tendencen me te larte per vetvrasje në rradhën e adoloshentëve. Për këto arsye dhe shume të tjera shikohet në rang botëror nje agravim, shtim rastesh dhe rritje e rrezistences nga trajtimi. Ndaj dhe dermatologjia klinike dhe eksperimentale i i kushton nje vend special ne 2018. Megjithatë me një bashkëpunim të mirë me pacientin dhe familjarët e tijë, rezultatet e trajtimit munden te jenë të mrekullueshme.

#akneresults #acnetreatment #acneproblems #acnetrueresults #acnetreatment #acneefectivetreatment #howcanIescapeacne #drrudinathanasi #dermatology #dermatologycosmetic #dermatologacne #rudinathanasi #rudinathanasblog #rudinathanasi.com
Trajtimi i rrudhave të holla në fytyrë

rrudhat

Tashmë pothuajse në të gjitha firmat serioze të fillerave me acid hialuronik gjenden edhe nje apo 2 produkte mezotherspie me acid hialuronik ose filler me cross link minerale. Keta janë acidet hialuronik me te shendetshmit në eksperiencen time dhe me efektin m natyral dhe elegant. Janë të dobishëm në cdo pacient por nuk janë për cdo pacient për shkak se rezultati i punës me këtë lloje acidi hialuronik nuk është po aq i dukshem sa me një filler dhe preferohet zakonisht nga pacient shume te rafinuar të kirurgjise estetike. Efekti i tyre vertete qendron nje vitë , kur behet fjale per qëllimin e tyre kryesor- hidratimin por kur deshirojme te trajtojme rrudhat fine ne fytyre( rejomandimi kryesore per këtë llojë filleri) procedura duhet ripetseritur te pakten edhe 3 here / 1 here në 3-4 jave.

#hyaluronicacidfordarkcircles #noncrosslinkedhyaluronicacid #glabellatreatmeant #darckcircles #halloweyesindrom #drrudinathanasi #rudinathanasi #drrudina #hawtoinjwcttheperfwctfiller #siteinjwctojmefillerinperfect #mezoterapiacidhialuronik
Hand on Pacient Workshop

botoks per semundje mjekesore

Doktorët kursant, jo vetëm observuan. Por edhe planifikuan trajtime dhe injektuan filler me acid hialuronik në buzë dhe zonën nasolabiale, sigurisht në mbikqyrjen vezhgimin dhe asistimin e Dr. Rubin Zhorda dhe Dr. Rudina Thanasi. Disa prej tyre krijuan dhe koleksionin e parë privat të fotove. Sot janë 15 doktorë të rinj Estetikë në Shqipëri dhe Kosovë, që jo vetëm dinë t’ju trajtojne por edhe kuptojnë se c’po bëjnë. Është një nder dhe Privilegj të marrësh pjesë aktive në ndërtimin e gjeneratës së re profesionistëve. Continue reading